Чи можна оформити субсидію, якщо є борги за комуналку – відповідь ПФУ

У Пенсійному фонді розповіли, чи можуть оформити житлову субсидію українці, які мають заборгованість зі сплати комунальних послуг.

Як пояснили в ПФУ, житлова субсидія не призначається, зокрема на наступний період, якщо домогосподарство має прострочену понад три місяці на дату надання інформації заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг чи витрат на управління багатоквартирним будинком, що виникла протягом трьох років і загальна сума якої на день звернення за призначенням житлової субсидії перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 680 грн.

Зазначається, що питання виникнення та погашення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг вирішуються з підприємствами-надавачами послуг, до повноважень яких належить облік такої заборгованості.

У разі відмови в призначенні житлової субсидії у зв’язку з заборгованістю з оплати житлово-комунальних послуг людина може звернутися з новою заявою про призначення субсидії, де має бути зазначено перелік тих послуг, за якими відсутня заборгованість з оплати.

Наші контакти