Чи законно працівники ЖЕКу роздають повістки в Україні – адвокат

Чи може працівник ЖЕКу розносити повістки.

В Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію. Чоловіки віком від 18 до 60 років можуть отримати повістку. Але чи мають право працівники ЖЕКу роздавати повістки військовозобов’язаним, розповів адвокат Ростислав Кравець. Про це пише “РБК-Україна”.

“Знайти кожного військовозобов’язаного та передати йому особисто повістку військкоматам складно. Саме тому іноді вони передають документи сільрадам, компаніям або навіть ЖЕКам”, – повідомив Кравець.

Зазначається, що вручення повістки працівником комунальної організації є цілком законним. Однак за умови, якщо в співробітника буде відповідна відомість.

За словами адвоката, схема видачі повістки працює так:

  1. Представник ЖЕКу може вручити військовозобов’язаному чоловікові повістку.
  2. Громадянин зі свого боку має залишити підпис у документі з датою та часом видачі, тим самим підтвердивши отримання повістки.
  3. Якщо чоловік відмовляється приймати документ, працівник ЖЕКу повинен на місці скласти акт зі свідками.

Якщо ж працівник ЖЕКу не вручив повістку особисто, а просто залишив її в поштовій скриньці, то такий бланк можна проігнорувати. Адже немає підтвердження, що військовозобов’язаний отримав документ.

Раніше ми писали, що місце вручення повісток ніяк не регламентовано законодавством України. Це може бути робота, блокпост, кафе чи вулиця.

Наші контакти