Для військовослужбовців в Україні діють кредитні пільги: що це таке та як отримати
Кредитні пільги не стосуються сплати тіла кредиту
Військовому, який хоче скористатися кредитними пільгами, потрібно звернутися з відповідною письмовою заявою в банк
Під час дій воєнного стану військовослужбовці у разі потреби можуть скористатися пільгами щодо своїх кредитних зобов’язань. Зокрема, військовим дозволяється не сплачувати штрафи через прострочення за кредитом. Для цього потрібно зібрати пакет документів.
Юристи кажуть, що кредитні пільги для військових мають різні строки тривалості. Як роз’яснює Мін’юст, ідеться про:
- звільнення від сплати відсотків за користування кредитом;
- звільнення від сплати штрафів/пені за несвоєчасну сплату платежів по кредиту перед підприємствами, установами й організаціями усіх форм власності, зокрема банками, та фізичними особами.
Тобто військовослужбовців можуть звільнити від сплати штрафних санкцій, відсотків за користування не лише банківським кредитом, але і тих кредитів, що були оформлені в небанківських фінансових установах. Це можуть бути мікрофінансові організації, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії тощо.
Але тут важливо пам’ятати: це не стосується сплати самого кредиту та комісій по ньому, їх все одно прийдеться виплатити. Водночас закон дозволяє банку чи кредитній організації призупинити виплату кредиту у порядку реструктуризації – потрібно звернутися до кредитора. Проте це право кредитора, закон не зобов’язує його так робити.
Як отримати таку пільгу
Якщо військовослужбовець потрапив у скрутне матеріальне становище, він може звернутися з письмовою заявою до тої установи, де має кредит. До неї треба додати такі документи:
- військовий квиток, у якому здійснюються службові відмітки у відповідних розділах, або довідку про призов військовозобов’язаного на військову службу, видану військовим комісаріатом або військовою частиною;
- для резервістів таким документом є витяг із наказу або довідка про зарахування до списків військової частини, які видаються військовою частиною;
- документи, що підтверджують скрутне матеріальне становище. Наприклад, довідка про доходи, розмір заробітної плати тощо.
До слова, з відповідною заявою в банк можуть звернутися родичі військовослужбовця від його імені. Однак для цього вже необхідне доручення, завірене відповідно до вимог чинного законодавства. Посвідчувати документи може командир (начальник) частини, з’єднання, установи/закладу або начальник медичної частини, старший або черговий лікар. Документи, посвідчені цими посадовими особами, будуть прирівнюватися до тих, що посвідчив нотаріус.