Двом фінансовим компаніям анульовано ліцензії

Національний банк України застосував до ТОВ “МІСТЕР КЕШ” (ЄДРПОУ 42987483) та ТОВ “СС ЛОУН” (ЄДРПОУ 40071779) заходи впливу у вигляді відкликання (анулювання) ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг, а саме на провадження діяльності з надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту.

Такі рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 24 лютого 2023 року.

За результатами позапланових інспекційних перевірок було виявлено факти численних порушень вимог законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг у діяльності ТОВ “МІСТЕР КЕШ” та ТОВ “СС ЛОУН”. Ідеться про невиконання вимог:

  • Законів України “Про споживче кредитування”, “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг”, “Про електронну комерцію”;
  • Цивільного кодексу України;
  • Нормативно-правових актів Національного банку України, зокрема Положення про додаткові вимоги до договорів небанківських фінансових установ про надання коштів у позику (споживчий, фінансовий кредит), затвердженого постановою Правління Національного банку України від 03 листопада 2021 року № 113, Правил розрахунку небанківськими фінансовими установами України загальної вартості кредиту для споживача та реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит, затверджених постановою Правління Національного банку України від 11 лютого 2021 року № 16 (зі змінами), та Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг та умови провадження ними діяльності з надання фінансових послуг, затвердженого Постановою Правління Національного банку України 24 грудня 2021 року №153 (зі змінами).

Рішення про застосування заходів впливу набирає чинності з 24 лютого 2023 року.

Довідково

Після відкликання ліцензії фінансова установа позбавляється права провадити діяльність за видами відкликаних ліцензій. Відкликання ліцензій не звільняє фінансову установу від виконання своїх зобов’язань за договорами про надання фінансових послуг.

Наші контакти