Як розрахувати розмір пенсії за віком: ПФУ показав формулу

У ПФУ розповіли, як розрахувати розмір пенсійної виплати.

Розмір пенсії в солідарній системі залежить від страхового стажу особи, заробітку (доходу), який вона отримувала протягом трудової діяльності та з якого було сплачено внески, а також від року звернення за призначенням пенсії. Про це повідомили в ГУ Пенсійного фонду України в Донецькій області.

Як розповіли в ПФУ, згідно з законодавством визначено формулу, за якою розраховується розмір пенсії за віком: П = 3п х Кс, де:

  • П – розмір пенсії (у гривнях);
  • 3п – заробітна плата/дохід застрахованої особи, з якої обчислюється пенсія (у гривнях);
  • Кс – коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи.

Заробітна плата враховується за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера для обчислення пенсії та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами також може враховуватися заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Зазначається, що тривалість страхового стажу та величина заробітної плати враховуються через коефіцієнти страхового стажу та заробітку.

Як обчислити коефіцієнт страхового стажу: Kc = (См×Вс) / (100% × 12), де:

  • Кс – коефіцієнт страхового стажу;
  • См – сума місяців страхового стажу;
  • Вс – величина оцінки одного року страхового стажу (у відсотках), що дорівнює 1%.

При цьому людина може обрати найбільш вигідний варіант заробітку, з якого обчислюється пенсія:

  1. Для обчислення пенсії враховується заробітна плата за всі періоди страхового стажу з 01.07.2000 (за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування).
  2. Для обчислення пенсії враховується заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців підряд по 30.06.2000 (за довідкою про заробітну плату) та за всі періоди страхового стажу з 01.07.2000 (за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування).

Раніше ми писали, що в українців є можливість самостійно порахувати свою майбутню пенсію. Дізнатися про її розмір можна на порталі Пенсійного фонду України за допомогою пенсійного калькулятора.

Наші контакти