Коли в Україні почнуть відключати світло за борги: у Yasno назвали дату

За підключення світла доведеться ще заплатити
Якщо немає грошей сплатити весь борг, то є можливість домовитися про розстрочку

Компанія-енергопостачальник Yasno планує почати відключення боржників від електроенергії з 29 січня. Першими без світла залишаться ті, хто заборгував найбільше.

Про борги компанія, яка забезпечує електрикою Київ, Дніпропетровську область та Донеччину, сповіщатиме своїх абонентів заздалегідь. Про це повідомив генеральний директор компанії Сергій Коваленко в ефірі національного телемарафону.

“Перші відключення почнуться десь 29 січня. Компанія усіма методами, починаючи від СМС, від розсилок у Viber і чатах, закінчуючи дзвінками до людей, сповіщає про те, що є борг, будь ласка, сплатіть”, – зазначив Коваленко.

Другий тип попередження, за його словами, вже передує безпосередньо відключенню споживача.

“Що стосується попередження, як офіційного документа, його розсилають за 10 днів до відключення. Це перша стадія, і у людини є час (сплатити борги, – ред.). І за 5 днів ще мережі надсилають свій лист-попередження. Оці 10 днів – для того, щоб вийти із ситуації й сплатити борг”, – зазначив генеральний директор компанії.

Першими будуть відключати від енергоспоживання тих, хто заборгував найбільше та не платить найдовше.

“Ми рейтингуємо боржників від найвищого по сумі боргу. А другий критерій – це глибина боргу. Тобто, є боржники один місяць, і це не є така велика проблема, ми маємо надію, ми комунікуємо з ними. А є борги, яким рік і більше”, – пояснив Сергій Коваленко.

За його словами відключення відбудеться після отримання саме попередження.

“10 днів, і проводиться відключення”, – сказав керівник Yasno.

Що робити боржникам

Якщо власника оселі немає на території України, то борг все одно можна погасити.

“Це не є велика проблема. Є безліч електронних каналів, за якими можна сплатити: починаючи від сайту і закінчуючи мобільним додатком. Це можна зробити з будь-якої точки світу”, – зазначив він.

Якщо грошей на погашення боргу немає, то найкращим буде домовитися про розстрочку..

“Якщо ж людина накопичила з різних обставин великий борг і не має повної суми, щоб оплатити, ми такі випадки розглядаємо, але нам потрібна комунікація. Потрібно, щоб ця людина звернулася. І ми укладаємо так звані договори розстрочки, і там вже індивідуальний графік, за яким людина сплачує”, – пояснив представник компанії.

У разі, якщо за борги оселю відключили від електрики, то для відновлення постачання треба сплатити борг та оплатити підключення.

“Після цього треба буде отримати рахунок на підключення і сплатити. Бо відключення і підключення коштує грошей. Після того, як буде сплачено рахунок на підключення, колеги з мереж впродовж 5 днів підключають фізично абонента до постачання”, – зазначив Сергій Коваленко.

Нагадаємо, що Кабмін скасував заборону на відключення комунальних послуг за борги, а також нарахування пені та штрафів за прострочку платежів. В урядовій постанові йдеться про те, що не відключатимуть оселі на окупованих територіях й там, де тривають активні бої.

Інформатор розповідав, чи призведе відключення від електроенергії до зростання платежів.

Наші контакти