НБУ порадив, куди нести зношену валюту: комісія банків може сягати 50%
НБУ намагається вирішити проблему старої валюти
Для цієї операції визначено сім фінансових установ
Національний банк України рекомендує населенню звертатися за послугою інкасо (одержання банком грошей за клієнта й зарахування цих грошей на його банківський рахунок) щодо приймання старої інвалюти до семи українських банків. При цьому деякі банки роблять цю операцію за додаткових умов.
Про це повідомляє “Мінфін”, публікуючи розміри комісій при прийнятті ветхої валюти. Видання посилається на дані НБУ, які були надані на запити.
Перелік банків:
- Райффайзен Банк — 10% від суми;
- ПУМБ — 12%;
- Акордбанк — 15%;
- Кредобанк — 15% (мінімум 350 грн);
- Перший інвестиційний банк — 15%;
- Укрексімбанк (на даний момент послуга припинена) — 20%;
- МТБ Банк — 50% суми.
Деякі банки (зокрема Кредобанк) висувають додаткові умови — це відкриття рахунка для клієнта, оскільки інкасо входить у пакет послуг, а в Укрексімбанку менеджер під час консультації повідомив виданню, що кілька днів тому прийом ветхої інвалюти призупинено, й 20% за послугу стягувались раніше. Проте держбанк відновить роботу через кілька днів.
Нагадаємо, що раніше обмінники та банки посилили вимоги до стану банкнот, які здають українці. За зношеність банкнот чи банкноти давніх років випуску фінустанови вимагають сплатити велику комісію, або взагалі відмовляються їх приймати. НБУ пояснив ситуацію.
На четвер, 13 липня, НБУ встановив офіційний курс долара на рівні 36,56 гривні. Він тримає позицію. Ціна євро зупинилася на рівні 40,28 гривні.