“Ощадбанк” нав’язує клієнтці кредитну картку: чи законно це

Є доброзичливі і обізнані працівники банку, які допомагають клієнтам обрати найкраще. А є настирливі працівники, які не чують бажань користувачів і вмовляють їх заплатити якомога більше. Клієнтці “Ощадбанку” трапився консультант з другої категорії: він нав’язував їй кредитну картку, а потім наполягав на платній активації. Законно це чи ні – питання дискусійне.

Жінка отримувала зарплатну картку в “Ощадбанку”. Разом із нею користувачці передали кредитну картку і сказали, що вона додається обов’язково, а користуватись “кредиткою” можна за необхідністю. За словами жінки, відмовитись від картки не дали, але протягом п’яти днів співробітники банку двічі телефонували їй і “наполегливо, навіть дещо неадекватно” вмовляли активувати кредитну картку. Для цього її слід поповнити на 300 грн. Жінка відмовлялась.

“Пояснюєш, що не хочеш робити активацію кредитної карти, що вона не потрібна і що 300 грн витрачати просто на те, щоб вони отримали премії за активацію не хочу, краще куплю дитині фрукти. Ну не потрібен мені кредит. Тоді починаються вмовляння. От навіщо це? Людина разів з 10 під час першої розмови повторила, що намірів на активацію не має і кредит брати не хоче, що за сервіс?”, – поділилась обурена клієнтка на сайті “Мінфін”.

Представник “Ощадбанка” у відповідь перепросив за незручності і сказав, що клієнтці не треба сплачувати за активацію, якщо вона не планує нею користуватись. І додав про “плюшки”, які отримують користувачі від сплати кредитною карткою. Йдеться про пільговий період, коли відсотки не нараховуються – до 92 днів по обраній категорії в Ощад 24/7 та до 62 днів на всі інші розрахунки. Тобто нав’язування продовжилось, але в більш лагідній формі.

Чи законно це і що робити?

Видача кредитної картки разом із зарплатною – один із показових прикладів нав’язування послуг, наведений Нацбанком. Однак пропонувати свої послуги, навіть наполегливо, – не порушення прав. Порушенням вважається, якщо банк видає бажане за дійсне. Наприклад, запевняє, що не може видати зарплатну картку без кредитної. Клієнт має право відмовитись від неї. Якщо в такому випадку банк продовжує нав’язувати “кредитку”, час писати скаргу на ім’я керівництва банку.

“Якщо банк відмовляється йти назустріч і нехтує скаргою, слід звертатися до НБУ. Профільний підрозділ – Управління захисту прав споживачів фінансових послуг – опрацьовує усі скарги. Якщо є ознаки порушень, фахівці звертаються безпосередньо до банку, аби виправити ситуацію”, – пишуть на офіційному сайті НБУ.

Наші контакти