Пенсії та надбавки: на який розмір виплат можуть розраховувати учасники бойових дій

Надбавка до пенсії встановлюється у розмірі 25% від прожиткового мінімуму.

Через військове вторгнення РФ багато українців пішли захищати свою Батьківщину та отримали статус учасника бойових дій (УБД). Для цієї категорії громадян передбачена надбавка до пенсійних виплат. Видання «На пенсії» розповіло, який розмір надбавки та пенсії можуть отримати УБД.

Який розмір надбавки можуть отримати УБД

Учасникам бойових дій надбавка до пенсії встановлюється у розмірі 25% від прожиткового мінімуму.

В Україні, станом на 1 грудня 2022 року, розмір надбавки складає 523,25 грн. Ця сума не буде змінюватися і у 2023 році, оскільки розмір прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати в Україні через війну заморожено.

Законом «Про покращення матеріального стану учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни» від 2004 року передбачено ще й цільову допомогу у розмірі 40 грн.

Яку пенсію можуть отримати учасники бойових дій

Загальний розмір пенсії учасника бойових дій не може бути меншим за 210% прожиткового мінімуму (норма діє на підставі постанови Кабінету Міністрів від 26 червня 2019 року №543).

Тобто зараз така пенсія не може бути меншою за 4395,30 грн, для порівняння в липні пенсію УБД було збільшено до 4256,70 грн.

Слід зазначити, що в Україні учасники бойових дій можуть виходити на пенсію достроково

Чоловіки як кадрові військові, так і ні, що мають статус УБД можуть виходити на пенсію у 55 років, жінки – у 50 років. Чоловікам необхідно мати не менше ніж 25 років страхового стажу, жінкам – 20 років.

Нагадаємо, в Україні 3 1 жовтня 2022 року були введені нові розміри військових пенсій по інвалідності.

Наші контакти