Перерахунок призначеної субсидії: у яких випадках можуть змінити розмір виплат

Деяким громадянам можуть змінити розмір уже призначеної субсидії.

Бувають випадки, коли дохід сім’ї знизився, а субсидію на опалювальний період призначили автоматично, врахувавши старі дані. За яких умов можуть переглянути розмір виплат, розповіли в Пенсійному фонді.

У ПФУ нагадали, що при призначенні житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг із початку неопалювального сезону враховуються доходи домогосподарства за ІІІ і ІV квартали попереднього календарного року, а при призначенні житлової субсидії з початку опалювального сезону – за І і ІІ квартали поточного календарного року.

У разі призначення субсидії не з початку опалювального (чи неопалювального) сезону беруться доходи за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії.

Однак перерахунок уже призначеної житлової субсидії в межах установленого строку її призначення за зверненням громадян може здійснюватися в таких випадках:

  • непрацюючим пенсіонерам, якщо пенсіонер звільнився з роботи, а його заробітну плату було враховано в тому періоді, за який проводився розрахунок житлової субсидії;
  • особам, які подають додаткові документи щодо уточнення розміру доходу, з урахуванням якого призначено субсидію;
  • непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, щодо призначення житлової субсидії на понаднормову площу житла.
Наші контакти