Податкові штрафи для ФОП: що варто про них знати у 2024 році

Для ФОП за незастосування РРО – один з найбільших штрафів

Щоб не нарватись на штрафи від податкової у 2024 році, ФОПам потрібно знати, коли до них можуть застосовувати фінансову відповідальність

За неоформлених працівників штраф складає на сьогодні — 71 000 грн. І це один з семи штрафів , про які обов’язково повинні знати ФОП. Детально про них 23 лютого розповів експерт.

Податковий консультант Михайло Смокович пояснив для ФОП, які найчастіші та найболючіші штрафи для підприємців зі сторони податкової цього року.

За несвоєчасну подачу податкової звітності або несвоєчасну сплату податків — 340 грн. Особливість цього штрафу в тім, що його можуть нарахувати через 2-3 роки.

«Раптом ви невчасно подали звітність, то варто не чекати, а самім внести ці 340 грн на рахунок. Або просто чекайте повідомлення, моніторте хоча б раз на квартал стан розрахунків з бюджетом в кабінеті платника, щоб не пропустити цей штраф «, — радить Смокович.

За несвоєчасну сплату єдиного податку (ЄП), особливо це актуально для ФОПів І та ІІ групи, для ких штраф складає 50% від суми боргу.

«Рекомендую сплачувати за три дні до крайньої датиВажливо, за борг по сплаті штрафу податкова може знімати ФОП з єдиного податку. якщо цей борг провисить протягом двох кварталів», — каже податковий консультант.

Для ІІІ групи за невчасну сплачу ЄП — 5%, якщо погасили борг протягом 30 днів, та 10%, якщо пізніше.

За незастосування РРО — є один з найбільших штрафів. Якщо не видали фіскальні чеки та не зареєстрували їх, не застосували касових апаратів, то штраф складає 100% за перше порушення та 150% — за наступне.

Штраф за неведення обліку товарних залишків у розмірі 100%. Такий облік зобов’язані вести підприємці, що продають ризикові групи товарів: це технічно складні побутові товари, ювелірні вироби, лікарсько-медичні товари та підакцизні.

Для інших груп товарів є штраф за незалежне ведення первинної документації, який складає 1020 грн.

За неоформлених працівників — це 10 мінімальних заробітних плат, станом на сьогодні — 71 000 грн. Але, коли таке порушення є першим, податкова має випасати просто попередження.

Штраф за ведення підприємницької діяльності без оформлення ФОП — від 1000 до 2000 неоподаткованих мінімумів громадян (17000-34000 грн) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини та грошей. А якщо від підприємницької діяльності були отримані доходи у великих розмірах (від 17000 грн), штраф складає від 2000 до 5000 неоподаткованих мінімумів громадян — до 85 000 грн.

Наші контакти