Полюють за грошима українців: які схеми вигадали шахраї під час війни

Які схеми використовують шахраї, щоби наживатися на українцях під час війни.

Незважаючи на повномасштабну війну в Україні, шахраї нікуди не поділися. Навіть почастішали випадки, коли людей намагаються обікрасти за допомогою нових схем. Як убезпечити себе від аферистів, розповіли в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації.

“Наприклад, (шахраї – ред.) спекулюють на темі фінансової допомоги, розсилаючи фейкові повідомлення про допомогу ВПО”, – йдеться в повідомленні.

Які схеми використовують зловмисники:

  1. Фейкова “грошова допомога”. Не потрібно довіряти повідомленням у соцмережах, які закликають ввести дані банківської картки нібито для оформлення “грошової допомоги”.
  2. Вашу банківську картку заблоковано. Шахрай видає себе за співробітника банку та всіляко намагається дізнатися реквізити картки. Ці цифри варто тримати в таємниці.
  3. Передплата товару чи послуги. Не рекомендується платити за товар або послугу наперед, якщо плануєте придбати щось у неперевіреного продавця. Оплата при отриманні – безпечний спосіб.
  4. Ваш родич скоїв ДТП або потрапив у поліцію. Схема, яка досі працює. Не варто реагувати, а треба зателефонувати родичу чи набрати 102.

Однак у Держспецзв’язку дали поради, як зберегти свої гроші й не потрапити на гачок.

Раніше ми писали, що в Україні ліквідували масштабну шахрайську схему. Зловмисники розсилали фішингові посилання для отримання даних про банківські картки громадян.

Наші контакти