Полюють за грошима українців: які схеми вигадали шахраї під час війни
Які схеми використовують шахраї, щоби наживатися на українцях під час війни.
Незважаючи на повномасштабну війну в Україні, шахраї нікуди не поділися. Навіть почастішали випадки, коли людей намагаються обікрасти за допомогою нових схем. Як убезпечити себе від аферистів, розповіли в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації.
“Наприклад, (шахраї – ред.) спекулюють на темі фінансової допомоги, розсилаючи фейкові повідомлення про допомогу ВПО”, – йдеться в повідомленні.
Які схеми використовують зловмисники:
- Фейкова “грошова допомога”. Не потрібно довіряти повідомленням у соцмережах, які закликають ввести дані банківської картки нібито для оформлення “грошової допомоги”.
- Вашу банківську картку заблоковано. Шахрай видає себе за співробітника банку та всіляко намагається дізнатися реквізити картки. Ці цифри варто тримати в таємниці.
- Передплата товару чи послуги. Не рекомендується платити за товар або послугу наперед, якщо плануєте придбати щось у неперевіреного продавця. Оплата при отриманні – безпечний спосіб.
- Ваш родич скоїв ДТП або потрапив у поліцію. Схема, яка досі працює. Не варто реагувати, а треба зателефонувати родичу чи набрати 102.
Однак у Держспецзв’язку дали поради, як зберегти свої гроші й не потрапити на гачок.
Раніше ми писали, що в Україні ліквідували масштабну шахрайську схему. Зловмисники розсилали фішингові посилання для отримання даних про банківські картки громадян.