В Україні суди почали надсилати повістки та виклики через Viber

В Україні з 15 лютого 2023 року суди розпочали надсилання повісток і викликів через месенджер Viber. Про це повідомили в Державній судовій адміністрації.

Державне підприємство “Інформаційні судові системи” оновило програмне забезпечення автоматизованої системи документообігу суду, яка передбачає запровадження додаткового каналу електронної комунікації судів з учасниками судового процесу. Йдеться про розширення способів надсилання судових повісток і викликів у вигляді електронних повідомлень.

“З 15 лютого 2023 року на додачу до вже традиційних SMS-повідомлень реалізовано можливість надсилання повісток і викликів за допомогою месенджера Viber”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що реалізація цієї ініціативи повною мірою відповідає вимогам процесуального законодавства та спрямована на економію коштів бюджету.

Так, середня вартість відправки однієї повістки для суду буде значно нижчою, оскільки для відправки однієї повістки за допомогою Viber потрібне лише одне повідомлення (проти 5-6 SMS-повідомлень у середньому та 15 як максимум).

“З 00:01 до 12:00 15 лютого на месенджер Viber доставлено 60% повісток з тих, які за згодою учасників судового процесу направляються у вигляді електронних повідомлень. Завдяки цьому за перші півдня роботи нового сервісу економія для судів (а значить, і для держбюджету) понад 5 тис. грн або 42%”, – прокоментував в.о. генерального директора ДП “ІСС” Микола Козлов.

Нагадаємо, новий порядок взяття на військовий облік не передбачає, що повістки надходитимуть українцям через застосунок “Дія”.

Наші контакти