POWER BANKING: В Україні створили спільну банківську мережу на випадок блекауту

За ініціативи Національного банку створена спільна банківська мережа POWER BANKING для роботи в умовах блекауту.

За ініціативи Національного банку України всі системно важливі банки об’єдналися для створення спільної банківської мережі POWER BANKING, яка працюватиме навіть за умов блекауту. Про це повідомила пресслужба регулятора

“Це спільна мережа відділень банків по всій Україні, які будуть працювати та надавати клієнтам банківські послуги навіть у критичній ситуації під час блекауту. Відділення спільної мережі забезпечені альтернативними джерелами енергії та резервними каналами зв’язку, мають посилену інкасацію готівки та додатковий персонал”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що на сьогодні мережа POWER BANKING об’єднує всі 14 системно важливих банків, відділення яких стали основою цієї мережі, та залучає інших учасників банківського ринку.

Наразі вже понад 1 тис. відділень у всіх регіонах країни додатково оснащені для роботи під час блекауту, близько 80% з них – це відділення системно важливих банків.

В умовах блекауту у відділеннях мережі POWER BANKING для всіх клієнтів буде доступний певний перелік банківських послуг, а саме:

  • отримання готівки (у банкоматах чи в касі);
  • платежі, переказ коштів (у касі чи в терміналах самообслуговування);
  • обмін валют (у разі наявності готівкової валюти в касі);
  • консультації менеджерів із фінансових питань.

Крім того, у відділеннях мережі запроваджено банкоматний національний роумінг. Українці зможуть у банкоматі будь-якого банку мережі зняти збільшену суму готівки, достатню для задоволення поточних потреб та формування певного запасу.

Карта відділень мережі POWER BANKING регулярно оновлюється на окремій вебсторінці Нацбанку.

Раніше ми писали, що в Україні великі банки ввели так званий “банкоматний роумінг”.

Наші контакти