Шахрайство в інтернеті: як не стати жертвою фішингу
Рекомендації кіберполіції, як не стати жертвою шахрайства з використанням фішингу.
Під час воєнного стану шахраї активізувалися. Вони все частіше використовують фішингові сайти, які маскують під ресурси для оформлення соціальних виплат від держави, фондів, міжнародних організацій. Про це повідомили в Міністерстві внутрішніх справ.
“Важливо, що на фішинговий сайт може вказувати будь-яка відмінність у URL-адресі (зайві символи, невірне написання). Користувачам варто завжди звертати увагу на адресу необхідного сайту, а також не переходити за підозрілими гіперпосиланнями і не вводити конфіденційні дані”, – йдеться в повідомленні.
Для онлайн-шопінгу громадянам рекомендується використовувати перевірені сайти. Водночас інформацію про соціальні виплати радять отримувати лише з офіційних сторінок державних органів.
Як зазначає кіберполіція, зловмисники можуть застосовувати схеми з використанням фішингу й на платформах оголошень.
“Тому при купівлі-продажу товарів обговорюйте деталі угоди лише в чаті цієї платформи і не переходьте у сторонні месенджери”, – додали правоохоронці.
Раніше ми писали, що, незважаючи на повномасштабну війну в Україні, шахраї нікуди не поділися. Навіть почастішали випадки, коли людей намагаються обікрасти за допомогою нових схем.