Субсидії в Україні: що зміниться з 1 лютого

З наступного місяця скасовується можливість безготівкової оплати пільг.

Попри війну, українці продовжують отримувати пенсії, соцвиплати та субсидії. З 1 лютого на отримувачів житлових субсидій очікують деякі зміни. Про головні зміни для українців, які отримують субсидії, розповіла «Суспільному» заступниця керівника головного управління Пенсійного фонду в Житомирській області Світлана Антонюк.

Як будуть нараховувати та платити субсидії з 1 лютого

Антонюк зазначила, що раніше пільгову оплату за водо-, теплокористування, електроенергію та інші житлово-комунальні послуги розподіляли відділення Ощадбанку та Укрпошти.

«Скасовується можливість безготівкової оплати пільг за користування житлово-комунальними послугами. Якщо людина відкрила рахунок у банку, то ці гроші будуть нараховуватися туди. І це будуть гроші людини. Якщо людина не відкрила рахунок у банку або не подала інформацію про те, куди потрібно переказувати ці виплати, гроші надходитимуть в Ощадний банк. Потрібно буде підійти в Ощадбанк і отримати ці гроші, а після цього відкрити особистий рахунок у цьому або в іншому банку – для подальшої можливості перерахування грошей», – пояснила вона.

Так, починаючи з 1 лютого, відділення Ощадбанку не будуть перераховувати гроші на надавачів комунальних послуг, як це було раніше.

За словами Антонюк, людина повинна сама зняти ці гроші і сама сплатити за користування житлово-комунальними послугами безпосередньо комунальним підприємствам та організаціям.

Також вона наголосила, що людям, які отримували житлову субсидію і не мають підстав змінювати її розмір, не треба нікуди приходити. А пенсіонери і далі, за бажанням, отримуватимуть субсидію через відділення Укрпошти у день виплати пенсії.

«Що стосується людей непенсійного віку, то вони теж можуть отримувати житлову субсидію через відділення Укрпошти», – сказала Антонюк.

Для цього потрібно прийти у відділення Укрпошти і визначитися:

  • або відкрити рахунок у банківській установі, і ці гроші будуть надходити туди;
  • або продовжувати отримувати житлові субсидії у відділеннях Укрпошти.

«Доставка цих грошей додому, як було раніше, скасовується. Пенсіонерам ці гроші доставлятимуть додому разом із пенсією», – резюмувала вона.

Наші контакти