Субсидія або пільга на комунальні послуги: у ПФУ пояснили, в чому різниця

Стало відомо, чим відрізняються пільги від субсидій

Чимало українців оформлюють субсидії на комунальні послуги. При цьому є багато громадян, які мають право на пільги. Експерти пояснили, що це абсолютно різні види допомоги від держави. Стало відомо, в чому полягає основна різниця.

Про це розповіли в Головному управлінні Пенсійного фонду України. Зазначається, що житлова субсидія – це державна допомога для тих родин, чиї доходи не дозволяють їм самостійно оплачувати комунальні послуги. Тобто, право на отримання цих виплат від держави залежить від майнового та матеріального стану домогосподарства. Крім того, субсидію отримують ті громадяни, які не мають боргів за комунальні послуги (якщо борг понад 680 гривень протягом трьох місяців, то в допомозі відмовлять).

У випадку з пільгами на комунальні послуги ситуація інакша. Такий вид допомоги від держави надається визначеним категоріям громадян. Зокрема, це виплати або знижки ветеранам війни, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, захисникам та захисницям України, особам, постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, дітям війни, багатодітним сім’ї тощо.

Важливо також те, що пільгу на оплату комунальних послуг можуть надавати також без урахування доходів, так і з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Пільгові категорії громадян згідно із законодавчими актами мають право на знижку з оплати житлово-комунальних послуг у грошовій формі з урахуванням середньомісячного доходу: це знижки на 25%, 50% або навіть 100% (в залежності від категорії пільговика).

“Важливо! За наявності одночасно права на субсидію і на пільгу надається один з видів допомоги”, – підкреслили в Пенсійному фонді України.

Що буде з субсидіями в 2024 році?

Раніше в Міністерстві соціальної політики розповідали, що на опалювальний сезон 2023/2024 субсидію на оплату комуналки нараховано близько 1,7 мільйона українських сімей. Середній розмір субсидії становив 1 412,22 гривні. При цьому стало відомо про експериментальний проєкт щодо надання додаткової підтримки населенню на придбання твердого пічного побутового палива.

Важливо підкреслити, що субсидію на комунальні послуги надають домогосподарствам, де витрати на комунальні послуги перевищують 15% середньомісячного сукупного доходу сім’ї до завершення воєнного стану та протягом місяця після його скасування. Приблизний розмір субсидії в неопалювальний сезон становить від 350 до 400 гривень.

Наші контакти