У якому випадку ПриватБанк передає кредит колекторам – пояснення

ПриватБанк може передавати кредити своїх клієнтів колекторським компаніям для стягнення боргів. Згідно з чинним законодавством, такі дії банку є законними

ПриватБанк в Україні передає кредити своїх клієнтів колекторським компаніям у випадку економічної недоцільності їх обслуговування. Ці дії, за словами банку, відповідають чинному законодавству.

Підтверджуючу інформацію було опубліковано на форумі “Мінфін”, де фінустанова надала відповідь на запитання щодо своєї діяльності і переуступки боргу.

Банк зазначив, що з метою підвищення ефективності роботи з простроченою заборгованістю та у випадках економічної недоцільності, він може залучати колекторські компанії до співпраці.

“З метою підвищення ефективності роботи з простроченою заборгованістю та у випадках економічної недоцільності застосування внутрішніх процедур, банк залучає до співпраці колекторські компанії. У випадку відступлення права вимоги за кредитом, погашення заборгованості здійснюється згідно з вказівками нового кредитора”, – йдеться у відповіді ПриватБанку.

ПриватБанк організував роботу з простроченою заборгованістю відповідно до законодавства України та регулятивних документів Національного Банку України та Кабінету Міністрів України.

Для роботи з простроченою заборгованістю були створені відповідні внутрішні підрозділи, які починають працювати з першого дня прострочення та вживають всіх необхідних заходів для стягнення заборгованості.

Крім того, ПриватБанк змінив правила використання кредитних коштів для деяких клієнтів, які мають високий ризик непогашення боргу. У таких випадках можуть бути обмежені можливості переказу коштів та зняття готівки з кредитки.

ПриватБанк в Україні

ПриватБанк нещодавно вирішив підвищити прибутковість депозитних вкладень для українців. Також фінустанова припиняє виплати пенсій на картки банку у випадку, якщо минув рік з моменту оформлення карти за довіреністю. Крім того, банк не скасував шість кредитів, які на українку повісили шахраї.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що у 2023 році українці отримали понад $1 млрд міжнародних переказів через ПриватБанк.

Наші контакти