Українцям роз’яснили, як правильно діяти при ДТП у 2023 році

Дорожньо-транспортна пригода – це завжди сильний стрес для її учасників. Однак в такому випадку не потрібно панікувати, адже від цього залежить правильність оформлення всіх необхідних документів.

АЛГОРИТМ ДІЙ ТА ПОРАДИ ПРИ ДТП:

  • Зупиніть транспортний засіб і залишайтеся на місці пригоди. В жодному разі не переміщайте транспортний засіб або його частини, які відлетіли внаслідок удару. Автомобіль повинен знаходитись саме в тому місці, де відбулося зіткнення.
  • Увімкніть аварійну сигналізацію і встановіть знак аварійної зупинки. Вживайте всіх можливих заходів для збереження слідів події та їх огородження, організуйте об’їзд місця події;
  • Не намагайтеся залишити місце ДТП, оскільки за це передбачено штраф, а якщо є потерпілі – кримінальна відповідальність у залежності від наслідків.
  • Якщо внаслідок ДТП є постраждалі – одразу викликайте карету швидкої медичної допомоги. Якщо це не можливо зробити, зверніться за допомогою до присутніх і відправити потерпілих до медзакладу.
  • Повідомте про аварію на лінію 102. Якщо у ДТП нікому не завдано шкоди здоров’ю, життю, усі учасники аварії не перебувають у стані алкогольного чи іншого сп’яніння, в усіх учасників є страхові поліси, а один з учасників визнає себе винним і шкода, завдана транспортному засобу невинного водія не перевищує 80 тисяч гривень, водії мають право самостійно скласти європротокол (його бланк видається разом із полісом або заповнюється в електронному вигляді на сайті МТСБУ).
  • Зателефонуйте у свою страхову компанію та повідомте про ДТП. Якщо представник страхової компанії не приїде на місце ДТП, водію необхідно протягом 3 робочих днів з дня аварії письмово повідомити свою страхову компанію про настання страхового випадку.
  • Зробіть детальні фото та відео з місця ДТП. Із різних ракурсів зафіксуйте розташування дорожніх знаків і автомобілів після зіткнення, розмітку, стан дорожнього покриву.
  • Поки чекаєте приїзду поліції, встановіть свідків та очевидців, можливо хтось зафіксував момент аварії на свій реєстратор. В разі, якщо ДТП без потерпілих, то пригоду оформлятиме патрульна поліція, але якщо є потерпілі — на місце прибуде слідчий.
  • До проведення медичного огляду в жодному разі не вживайте алкоголь, наркотики або лікарські препарати, що знижують швидкість реакції (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки).
Наші контакти