Українцям розповіли, як отримати “пакунок малюка” у 2023 році

При народженні дитини кожна сім’я має право не тільки на отримання допомоги, а й одноразової допомоги “пакунок малюка” в натуральній або грошовій формі. Про це повідомили в Мінсоцполітики.

Отримання “пакунку малюка” в натуральній формі

Одноразова натуральна допомога “пакунок малюка” видається закладом охорони здоров’я при народженні дитини. У разі відсутності “пакунка малюка” в закладі охорони здоров’я або народження дитини за межами України чи на тимчасово окупованій території України, або народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я видається відповідним структурним підрозділом із питань соціального захисту населення за місцем проживання чи перебування отримувача.

У разі неотримання “пакунку малюка” в закладі охорони здоров’я заява на його отримання подається отримувачем не пізніше ніж через 30 календарних днів із дня народження дитини, а в разі народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я – протягом року з дня народження дитини.

При цьому до заяви потрібно додати копії таких документів:

  • свідоцтва про народження дитини. У разі народження дитини за кордоном та відсутності свідоцтва про народження дитини, виданого органами державної реєстрації актів цивільного стану України, – копії виданого компетентним органом країни перебування та легалізованого в установленому порядку документа про народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, з перекладом українською мовою;
  • документа, що підтверджує факт народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я, виданого закладом охорони здоров’я, який проводив огляд матері та дитини, aбo медична консультативна комісія, якщо заклад охорони здоров’я не проводив огляд матері та дитини відповідно до законодавства.

Отримання грошової компенсації вартості “пакунку малюка”

Грошова компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців із дня народження дитини. Отримувач може звернутися за грошовою компенсацією:

  • шляхом надсилання заяви та документів поштою до відповідного структурного підрозділу з питань соціального захисту населення;
  • під час надання йому комплексної послуги “єМалятко”.

До заяви, зокрема, додається копія свідоцтва про народження дитини. У разі народження дитини за кордоном та відсутності свідоцтва про народження, виданого органом державної реєстрації актів цивільного стану України, – копію свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної держави та легалізованого в установленому порядку, якщо інше не передбачено законом або міжнародними договорами України, згоду на обов’язковість яких надано ВРУ, разом із перекладом українською мовою.

Для призначення грошової компенсації під час надання послуги “єМалятко” одержувач повинен надати необхідні для отримання такої компенсації відомості з зазначенням бажання отримати грошову компенсацію, повідомити про відмову матері чи батька, інших родичів, усиновлювачів, опікунів, прийомних батьків, батьків-вихователів, патронатних вихователів дитини від отримання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” та зазначити спеціальний рахунок.

Наші контакти