Водіям на замітку: як змінилась процедура перереєстрації авто

Автомобілі перереєструються, коли вони змінюють власника, через продаж або дарування. Українцям назвали головні правила перереєстрації.

Головний сервісний центр МВС нагадав водіям про зміни в процедурі перереєстрації автомобіля, які почали діяти з грудня минулого року.

Відтепер продавці звертаються до Експертної служби МВС, а потім разом з покупцями здійснюють реєстрацію у сервісному центрі. Це можна зробити в різних містах для зручності всіх сторін і обслуговування займає набагато менше часу.

“Зараз же продавець звертається спочатку до Експертної служби МВС. А потім продавець і покупець або їх представники звертаються разом до сервісного центру МВС”, ‒ повідомив очільник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.

При цьому дослідження можна пройти в одному місті ‒ яке зручне тільки продавцеві. А реєстраційні дії провести в іншому ‒ яке зручне обом сторонам.

Обслуговування в адміністратора сервісного центру МВС тепер триває менше часу.

Договір купівлі-продажу оформляється у сервісному центрі МВС.

Після перереєстрації з продавця на покупця транспортного засобу новий власник отримує нове свідоцтво про реєстрацію авто уже на своє ім’я у той же день разом з новими номерними знаками.

Водночас є випадки, коли дослідження транспорту не проводиться. Серед них – реєстрація нового авто, зміна анкетних даних власника тощо.

Нове покарання за перевищення швидкості

У 2023 році водіїв позбавлятимуть прав за перевищення швидкості. Якщо водій перевищив швидкість в населеному пункті більше ніж 50 км/год, йому загрожує позбавлення прав на строк від 3 до 6 місяців, якщо більше ніж на 70 км/год – від 6 місяців до 1 року.

Термін сплати штрафів

У 2023 році для водіїв збільшать термін оплати штрафів, він становитиме 15 днів. Наразі у водіїв є 10 днів на сплату штрафів, однак багато хто не встигає внести оплату вчасно.

Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, як в Україні відновити пошкоджені, втрачені чи викрадені номерні знаки авто.

Також ми писали, що в Україні приберуть із номерних знаків електроавто літери Z та V.

Наші контакти