Позасудове вирішення спорів

Найкращим правом є те, котре не створено людиною, а яке народилося з людських відносин. Закон не повинен прагнути до створення нових, а лише до врегулювання існуючих відносин.

М. Годлевський

Здається, що все ж таки у разі виникнення спору – краще домовлятись. Адже, судові тяганини – це довго та не зручно, це зайві псування нервів, безкінечна кількість документів та іноді пуста втрата часу.
Це стаття для інших, не таких як всі. А саме для тих, хто все ж таки зібрався та зумів зібрати зусилля , спрямувавши їх на вирішення конфлікту мирним шляхом, за допомоги медіації.

Медіація — це позасудова добровільна, конфіденційна, структурована процедура, під час якої сторони за допомогою медіатора (медіаторів) намагаються запобігти виникненню або врегулювати конфлікт (спір) шляхом переговорів. Отже, медіація — це різновид переговорів, що відбуваються за підтримки спеціально навченого посередника.

Правові засади та порядок проведення медіації як позасудової процедури врегулювання конфлікту (спору), принципи медіації, статус медіатора, вимоги до його підготовки та інші питання, пов’язані з цією процедурою, визначаються Законом України “Про медіацію” від 16 листопада 2021 року № 1875-IX.

Медіація спрямована на те, щоб у конфіденційній і позасудовій процедурі допомогти майбутнім партнерам чи сторонам конфлікту в пошуку рішення, яке буде відповідати їхнім інтересам та потребам.

Сторони є активними учасниками процедури медіації, що працюють над вирішенням конфлікту. Ніхто не може бути примушений до участі в медіації — це має бути свідомий вибір усіх сторін конфлікту (спору).

Медіації завжди є місце там, де є можливість проведення звичайних переговорів — за участю медіатора переговори відбуваються більш ефективно.

За допомоги медіації:
– економите час;
– економите кошти;
– отримуєте зняття емоційного напруження, адже переговори за участю медіатора дозволяють мінімізувати рівень стресу, викликаного конфліктом;
– спільно напрацьовані у ході медіації домовленості підвищують ймовірність добровільного виконання сторонами медіації прийнятого ними рішення;
– конфліктна ситуація може включати такі аспекти, які не можна вирішити за допомогою суду. Медіація дозволяє як обговорення таких тем, так і досягнення домовленостей, які краще враховують інтереси та потреби сторін, ніж можливе судове рішення.

Вибір завжди за Вами, проте все ж таки завжди краще домовитись, аніж роками добиватись правди в судових інстанціях тоді, коли можна їх обійти.

Що ми можемо вам запропонувати

Наразі основним способом вирішення спорів та конфліктів в Україні є звернення до суду. До прикладу, у Сполучених Штатах Америки більшість справ приходять в медіацію через адвокатів. За статистикою, більше 80% справ направляються до медіаторів. Зважаючи, що медіація загалом має досить високий рейтинг успішності, вона є обґрунтовано доцільною альтернативою судовому розгляду. Тому, радо допоможемо уникнути судових тяганин.

Послуга представництва інтересів клієнта у Міжнародному комерційному арбітражному суді актуальна для сторін зовнішньоекономічного контракту (договору), однією із сторін якого є нерезидент України, тобто коли хоча б одна із сторін спору знаходиться (зареєстрована) за кордоном, яку ми готові запропоновувати вам завдяки досвіду наших адвокатів.

Замовити послугу
Вас може зацікавити
Наші контакти