Виконавче провадження

Виконавче провадження — це виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку.

Варто зазначити, що оскарження дій, бездіяльності та постанов виконавців може знадобитися у багатьох життєвих ситуаціях, кожній людині, яка зіткнулася із застосуванням заходів примусового виконання рішень.

Розглядаючи позицію дії та бездіяльності, ми можемо говорити про те, що дії та бездіяльність можуть впливати на кінцевий результат або на швидкість виконання рішення.

Припустимо, що виконавець виніс незаконну постанову. В результаті чого заходи примусового виконання рішень, що застосовуються до особи, застосовуються не правомірно або не правильно.

Що ж до бездіяльності ситуація може бути наступною: виконавча служба не виконує рішення суду, або зволікає з його виконанням , що порушує право стягувача.

Також присутній елемент оскарження постанов виконавців, цей метод застосовується у тому разі, якщо боржник виявляє незгоду з постановою.

Саме для наведених вище ситуацій і необхідне оскарження дій, бездіяльності та постанов виконавців.

Ключові питання і відповіді по темі:

Хто може оскаржити дії чи бездіяльність виконавців?

Сторони виконавчого провадження: боржник та стягувач.

В чому суть оскарження дій чи бездіяльності виконавця?

Варто зазначити , що оскарження дій бездіяльності та постанов виконавців може знадобитися у багатьох життєвих ситуаціях, наприклад: якщо ви вважаєте, що винесена постанова виконавцем не законна.

Як подати скаргу начальнику відділу ДВС?

Скарга на дії або бездіяльність державного виконавця подається начальнику відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець.

В який термін начальник ДВС розглядає скаргу?

Скарга розглядається у 10-денний строк з дня її надходження. За результатами розгляду скарги начальник відділу виносить постанову про її задоволення чи відмову, яка в 10-денний строк може бути оскаржена до вищестоящого органу державної виконавчої служби або до суду.

Що бере суд до уваги?

Зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності та норму закону, яку порушено; викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги.

Чи платиться судовий збір при подачі скарги?

За подання скарг на рішення, дії, або бездіяльність виконавця до суду, який видав виконавчий документ, судовий збір не сплачується.
Тож не варто зволікати, адже судові рішення є обов’язковими та мають бути виконані належним чином. Адже, Закон людської історії – не задкувати назад.

Що ми можемо вам запропонувати

Як у стягувача, так і у боржника є як права, так і обов’язки. Головне – кожен має право на захист та представництво інтересів знаючим адвокатом.

Навіть у найскладніших випадках завжди лишається можливість і варіанти вирішення спору, навіть якщо вже відкрито виконавче провадження. Думається, варто спробувати з допомоги адвокатів уладнати питання. Як думаєте ви?

І, якби не служили народу і закону виконавці, виконуючи судові рішення, не завжди все складається так, як мало б бути. Мають місце бюрократичні процедури, помилки, інші неприємності. Але, наші адвокати знають і вміють вирішувати такого роду питання, готові допомагати вам.

Заборона виїзду за кордон – це суворе обмеження, але застосовується виключно за судовим рішенням. Тому, наші адвокати обов’язково готові підтримати ваше право вільного пересування, бо воно є гарантованим Основним законом.

Замовити послугу
Вас може зацікавити
Наші контакти